Brak pewności siebie u dziecka w wieku szkolnym

Moja córka ma problemy z matematyki, ma same jedynki z klasőwki chodzi do czwartej klasy.Gdy pani ją bierze do tablicy wszystko umie.Ma problem z koleżankami, dlatego szybko oddaje kartkę ze sprawdzianu żeby jej nie dokucza ły.Niema pewności siebie ,ale w domu jest wesołą dziewczynką, z koleżankami poza szkołą świetnie się dogaduje .Nie wiem jakich metod mogłabym użyć, żeby pomóc swojej córce. Alina

Witam,
Córka pewnie chce być akceptowana w klasie i kosztem własnych ocen oddaje kartkę nie pisząc na niej wiele.
Może dobrze byłoby rozmawiać z córką i tłumaczyć, że nie musi zasługiwać na ich akceptację. Najlepiej jest przekonać ją , żeby była sobą.
Pozdrawiam