Brak piersi a choroba Hashimoto

Witam, mam 19 lat i moim problemem jest całkowity brak piersi, nawet miseczka AA jest dla mnie za mała, w mojej rodzinie kobiety mają średni biust, nie mniej jednak siostra w wieku 17 lat ma większy ode mnie. Dodam jeszcze, że od 3 lat choruje na hashimoto. Jeśli jest to istotne to ważę około 60 kg i mam mniej więcej 170 cm. Proszę o jakąkolwiek pomoc, bo przez to miewam stany depresyjne i czuje się okropnie. Czy choroba Hashimoto ma na to jakiś wpływ? Przyjmuje Euthyrox 50 i 25.

Witam Panią,

Proszę oznaczyć sobie stężenie estradiolu. Nie napisała Pani, czy miesiączki są regularne. Jeśli choroba Hashimoto jest wyrównana, czyli m Pani odpowiednio dobraną dawkę leku, to nie wpływa to na Pani problem. Warto oznaczyć stężenie estradiolu w odpowiedniej fazie cyklu. Jeśli będzie za niski, to warto wówczas wykonać dodatkowe badania. Dodatkowo może Pani sobie sprawdzić również stężenie progesteronu i prolaktyny.Proszę jednak pamiętać, aby zrobić to w odpowiedniej fazie cyklu. Niektóre fitoestrogeny mogą korzystnie wpłynąć na powiększenie się piersi, działanie to nie jest jednak zbyt silne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz