Brak piersi u 19-latki i szanse na powiększenie

Witam, niedawno skończyłam 19 lat i mam problem. Mianowicie moje piersi w ogóle nie rosną, nie mam nawet miseczki A. Miesiączkę dostałam około 14-15 roku życia, dokładnie nie pamiętam. Czy w ogóle jest szansa, że jeszcze urosną ? Mam straszny kompleks z tego powodu, nie musiałabym nosić nawet stanika... Chciałabym żeby jeszcze urosły, u mnie w rodzinie kobiety mają raczej średnie piersi. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wartości referencyjne dla monocytów wynoszą: 30-800/µl lub 4-8%. Podwyższony poziom monocytów obserwuje się w rzeczywiście w różnych schorzeniach w tym nowotworowych. Nie jest to jednak wykładnik tak poważnej choroby. Jeżeli nie ma żadnych oznak choroby nie należy się tym przejmować, szczególnie gdy rozmaz ręczny jest prawidłowy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wszystko zależy od tego, w jakim wieku wchodzi się w fazę dojrzewania. Kobiety o budowie astenicznej (wyższe i szczuplejsze) dorastają później w porównaniu do koleżanek o sylwetce pyknicznej (niższych i tęższych). Średnio przyjmuje się, że piersi rosną od 11. do 17. roku życia (biust osiąga pełen rozwój i pojawiają się w z nim zraziki gruczołowe). Istnieją jednak nierzadkie przypadki, kiedy piersi znacznie powiększają się nawet po 20. roku życia, choć najczęściej zmiany te są spowodowane nagłym przyrostem masy ciała.