Brak plamień w 7-dniowych przerwach

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasminella od 7 miesięcy. 3 miesiące temu pominęłam pod rząd 3 tabletki-uregulowałam to po rozmowie z ginekologiem. I od tych 3 miesięcy dostaje krwawienie tydzień przed 7 dniową przerwą podczas przyjmowania tabletek. A w 7 dniowej przerwie jest lekkie plamienie albo go nie ma w ogóle. Nie odczuwam żadnych dolegliwości tylko te podczas krwawienia-bóle brzucha. Czy mogę odstawić tabletki na miesiąc? Dodam, że jestem za granicą.

Lek. Tomasz Budlewski

A dlaczego na miesiąc? Proponuję chociaż telefonicznie skontaktować się ze swoim ginekologiem. Lekarz ten najlepiej będzie wiedzieć co doradzić ponieważ Panią zna. Jeżeli jest to nie możliwe proponuję udać się do ginekologa w miejscu przebywania.