Brak płata tarczycy i wynik TSH

Witam.Rok temu przeszłam subtotalną operacje tarczycy z powodu wola guzowatego.Miałam zostawione fragmenty obydwu płatów.tymczasem kontrolne usg wykazało brak lewego płata, prawy płat 26X14X mm ze zwiększonym przepływem.TSH 4.455.Czy lewy płat mógł się wchłonąc? czy wynik TSH jest prawidłowy?

Aby określić prawidłowość wyniku TSH trzeba zawsze podawać jednostki, w których wykonano badanie oraz zakres norm (z reguły każde laboratorium ma inne). A co do braku jednego płata tarczycy to najczęstszą operacją jest usunięcie całego jednego płata tarczycy wraz z częścią drugiego. I zapewne taki zabieg został wykonany. Proszę poprosić w szpitalu, w którym Pani była operowana o protokół operacyjny, a będzie wiedzieć Pani dokładnie jaki zabieg miała Pani wykonany.