Brak pociągu seksualnego u 20-latki

noszę 75A, pierwszą miesiączkę miałam w 3 gimnazjum, mam teraz 20 lat czy coś ze mną nie tak ? dodam, że jestem dziewicą i nie kręci mnie nawet petting, czuje się staromodna w tych sprawach, ale tak już mam, może powinnam się gdzieś zgłosić ?

Dzień dobry!

Domyślam się, że podała Pani rozmiar bielizny oraz datę pierwszej miesiączki, sugerując, że przyczyną braku libido mogą być zaburzenia hormonalne czy niepełna dojrzałość fizyczna. Jest to teoretycznie możliwe, ale nie bardzo prawdopodobne. Lekarz ginekolog może ocenić, czy rozwijała się Pani prawidłowo, jest zdrowa oraz zlecić badania hormonalne. Nie mniej jednak wiele kobiet ma rozmiar biustu A, a pierwszą miesiączkę ok. 16 roku życia. Brak pożądania seksualnego może mieć wiele przyczyn - być może "po prostu" nie spotkała Pani jeszcze odpowiedniej osoby, w której mogłaby się zakochać i w kontakcie z którą rozbudziłyby się Pani potrzeby seksualne? Być może inne kwestie, problemy, stresy, obowiązki, dominują Pani życie i nie daje Pani sobie czasu i przestrzeni na zadbanie o sferę erotyczną? Być może (jak większość młodych kobiet) wciąż jest Pani w toku rozwoju seksualnego, i potrzeby te będą rozbudzały się z czasem? Mówi się, że szczyt kobiecego potencjału seksualnego przypada na 30-40 rok życia. Może też być tak, że jest Pani osobą o generalnie mniejszym libido. Nie każdy "musi" uznawać seks za życiowy priorytet. Można ułożyć sobie szczęśliwe życie i dobrze dopasować się z partnerem, nawet mając nieco mniejsze potrzeby seksualne. Zawsze warto jednak wtedy zastanowić się, czy coś mnie nie blokuje? Może w tym pomóc kilka spotkań z psychologiem seksuologiem. Z pewnością warto również, aby - podobnie jak każda kobieta - poddawała się regularnym badaniom ginekologicznym.

Pozdrawiam!