Brak pociągu seksualnego u 21-letniej kobiety

Jestem 21 letnią kobietą i niemal nie odczuwam pociągu seksualnego. Tak było w czasie okresu dojrzewania, jak i aktualnie. Czasami zdarza mi się poczuć lekki pociąg przed miesiączką, co jednak ignoruję, ewentualnie rozładowuję masturbacją. Nie czuję wstrętu do seksu, jest mi on po prostu obojętny. Nawet wtedy, kiedy ktoś mi się podoba, wciąż nie idzie to w patrze z odczuwaniem do tego osoby jakiegokolwiek pociągu. Miałam badaną tarczycę, co jeszcze mogę w tym kierunku zrobić?

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą poziomem libido i nie ma "obowiązku" posiadania rozbuchanego temperamentu. Być może po prostu jest Pani osobą całkowicie zdrową o naturalnie przeciętnym lub niewielkim libido? A może wciąż nie spotkała Pani właściwej osoby, która rozbudziłaby w Pani takie potrzeby? Szczyt kobiecych możliwości, potencjału seksualnego przypada na ok. 30-40 rok życia, najczęściej po latach współżycia, stopniowego rozbudzania się, wybudowania mocnej więzi z partnerem lub poznania "idealnego kochanka" - osoby, z którą połączy szczególna "chemia", chęci i gotowości do odkrywania swoich potrzeb, preferencji itd. Podobne odczucia jak Pani ma wiele 20-latek.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Nie mamy obowiązku odczuwania intensywnych potrzeb seksualnych, a ich zmniejszony poziom nie musi wcale oznaczać jakiejś nieprawidłowości. Być może, jako młoda osoba, nie czuje Pani jeszcze potrzeby wchodzenia w jakiś poważny związek, a co za tym idzie, nie czuje Pani szczególnego pociągu seksualnego do potencjalnych "obiektów".
Jeżeli jednak sytuacja ta budzi Pani niepokój i rodzi dyskomfort, sugerowałbym konsultację psychologiczną, względnie seksuologiczną, podczas której będzie Pani mogła przyjrzeć się swoim potencjalnym "motywom" i podjąć adekwatne działania, by ujrzeć opisywany problem z szerszej perspektywy i spróbować go rozwiązać.

Pozdrawiam.