Brak poczucia własnej wartości u partnera

witam Mam takie pytanie natury psychologicznej Od zawsze miałam taki tzw czarny humor Niekiedy zartobliwie bylam uszczypliwa Nie bylam raczej przy tym zlosliwa Nigdy nie przeszkadzalo mi to szczegolnie Wydaje sie mi ze wynikalo to z dystansu i do siebie i do przykrych spraw ktore moga sie nam przydarzyc Tpomagalo mi przetrwac Natomiast teraz mam problem Moj partner ma nerwice mial ja juz przed naszym zwiazkiem Ma brak poczucia wlasnej wartosci Co mam zrobic by nad pracowac i jak? Pozdrawiam

Dzień dobry!

Z pewnością warto, aby to partner w toku psychoterapii nerwicy przeanalizował, czy i w jaki sposób Pani poczucie humoru jest dla niego bolesne, trudne do zniesienia. Jeśli na tym tle pojawiają się między Wami konflikty, warto również wspólnie omówić je podczas konsultacji partnerskich. Niekiedy już dwa/ trzy spotkania mogą pomóc w wyrażeniu i wzajemnym zrozumieniu swoich potrzeb i słabości i być początkiem nauki rozmawiania na ten temat.

Pozdrawiam!

pytanie jest niejasne...chce Pani pracowac nad zmiana wlasnego zach., czy nad czyms innym? pod kazdym zachowaniem, kryje sie pewna dynamika...i zaspakajanie jakiejs wlasnej potrzeby. jesli chce zmienic zach., to musze znac ta dynamike,(czyli, co sie pod tym kryje) nauczyc sie zaspakajac te potrzebe w inny, satysfakcjonujacy sposob. jesli Pani zdaniem, partner ma brak poczucia wlasnej wartosci, to pytanie dlaczego wlasnie jego Pani sobie wybrala i co w Pani rezonuje w nim....o co tak naprawde chodzi w Waszym zwiazku? dobry temat do samorozwoju lub na terapie...pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza