Brak podjęcia pracy przez jelita po operacji pękniętego wrzodu dwunastnicy

Witam.bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie. Mój mąż przeszedł w Anglii na początku grudnia operacje peknietego wrzodu dwunastnicy.od dwóch tygodni jest znowu w szpitalu gdyż nie pracują mu jelita.lekarze mówią ze jeszcze przez trzy tyg będzie dostawał jakieś leki żeby jelita ruszyły.jeśli to nie pomoże będzie operowania ale nie dają gwarancji ze się uda.bardzo schudl. Co będzie jeśli jelita nie zaczną pracować.proszę o szczera odpowiedz.pozdrawiam marta

Taka sytuacja wymaga badan przewodu pokarmowego. Problem "pracy jelit" moze miec zwiazek z sama choroba wrzodowa lub z przebytym zabiegiem. Dobrze ze pacjent jest w szpitalu, gdzie z pewnoscia zostana wykonane odpowiednie badania i nastepnie wzdrozone leczenie.