Brak podniecenia - jak temu zaradzić?

Witam serdecznie. Mam 25 lat i mam problem z podniecaniem się, a mianowicie nie potrafię tego zrobić, nie czuję. Mój chłopak stara się jak może i ja chcę, ale jakoś nie potrafię. Nie wiem, co się ze mną dzieje. To trwa od jakiś 3 miesięcy. Muszę stosować inne środki, np. wazelinę, żebyśmy mogli współżyć. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

przyczyną takiego problemu najczęściej jest słaba technika partnera. Być może Pani partner za mało się stara podczas gry wstępnej - dobrze byłoby, aby poświęcał on "przygotowaniu" Pani więcej czasu, zanim dojdzie do pełnego stosunku. Być może też po prostu nie pociąga on Pani w wystarczający sposób lub też inicjuje stosunek o niewłaściwej porze. Jako ewentualną pomoc zamiast wazeliny polecam Pani firmowe lubrykaty dostępne w aptekach i drogeriach.