Brak podniecenia seksualnego u 25-latki

Witam. Niedawno zaczęłam współżyć z partnerem. Biologicznie wydaje sie być wszystko w porządku, ale brak podniecenia, np. kiedy dotyka moich piersi czy miejsc intymnych. Pieszczoty oralne są dla mnie praktycznie nieodczuwalne. Powinnam odczuwać podniecenie i osiągnąć orgazm znacznie łatwiej niż w przypadku zwykłego zbliżenia. Tymczasem ja kompletnie nic nie czuję. Czy mogą to być zaburzenia hormonalne? Nie mam cukrzycy, problemów z tarczycą, nie palę, nie biorę żadnych leków.

Dzień dobry!

Niczego Pani nie "powinna". Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją automatyczną, a procesem stopniowego uczenia się jego osiągania. W początkach życia seksualnego wiele młodych dziewcząt i kobiet ocenia, że ich doznania są mniej intensywne, niż się tego spodziewały, a osiągnięcie orgazmu jest bardzo trudne lub niemożliwe. Zazwyczaj najlepszą receptą jest czas, cierpliwość, ciekawość i stopniowe zgłębianie sztuki miłosnej.

Pozdrawiam!