Brak podniecenia u 20-latka

Od pewnego czasu nic mnie nie podnieca. Od 13 roku życia oglądałem pornograficzne filmy oraz się masturbowałem. Teraz jednak nic mnie nie podnieca, czasem rano mam erekcje. Jestem uzależniony od masturbacji, Sam mogę go przy tym doprowadzić do zwodu. Kiedyś pisanie z Dziewczyna o tematach intymnych mnie podniecało, teraz niestety nie. Mam 19 lat. Bardzo się martwię:( Proszę o pomoc. Jest to moja pierwsza dziewczyna. Czy jak ograniczę masturbacje wszystko wróci do normy? Jest jakaś szansa ?

Dzień dobry!

Uzależnienie od masturbacji może negatywnie wpływać na życie seksualne w związku. Często nie tyle nawet sama czynność masturbacji powtarzana nałogowo, co czynniki osobowościowe lub rodzinne, które sprawiają, że stał się Pan podatny na uzależnienie. Polecam konsultację z seksuologiem.

Pozdrawiam!

Witam. Proszę wybrać się na konsultację do seksuologa. Być może też okaże się wskazana pomoc psychoterapeuty. Pozdrawiam