Brak pomysłu na życie i nieustający stres

Dzień dobry, mam problem ze sobą i to nie mały. Nie wiem od czego zacząć, brak mi siły na życie, brak mi pomysłów na siebie, brak wiary w siebie. Wszystkiego się boję, stresuje, gdzie skutki uboczne dają się we znaki. Jestem osobą dorosłą, pracy chwilowo nie mam, szukam. Zapisałam się już dwa razy do psychologa, ale dwa razy zrezygnowałam z dwóch powodów, 1-brak pieniędzy na wizytę, 2- wstydzę się mówić o swoich problemach. Jeszcze sporo więcej bym napisała, ale nie zmieści się.Proszę o radę.

Dzień dobry!
Najwyższa pora udać się po pomoc. W wielu miastach, w Warszawie zapewne także, pomoc psychologiczna dostępna jest w ramach NFZ, jest więc bezpłatna. Należy najpierw udać się na konsultację do psychiatry, który wystawi skierowanie na wizytę z psychologiem.
Terapia ma szansę powodzenia tylko wówczas gdy się Pani na niej pojawi. Być może jest ktoś kto udzieli wsparcia i uda się z Panią na pierwszą wizytę? Proszę dać sobie szansę.
Z wyrazami szacunku
Barbara Owczarska

Pani wie co robić, tylko potrzeba Pani więcej odwagi. Zapisała się Pani do psychologa, super, teraz trzeba do niego pójść.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swoje obecne przeżywanie, funkcjonowanie to - pomimo Pani wstydu - namawiam na konsultacje u psychoterapeuty, który wyłącznie w kontakcie osobistym może określić jakiej formy pomocy / leczenia Pani potrzebuje. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic.