Brak poprawy po antybiotyku Sumamed

Witam, przyjmuje antybiotyk Sumamed od 5 dni (na 6 dni kuracji) i niestety nie widze poprawy. Gardlo boli mnie bardziej, czuje zmeczenie/oslabienie a przy dodatkowym stosowaniu leku Telfexo doszedl zatkany nos. Zastanawiam sie czy to, ze bralem do tej pory probiotyk Lacidofil praktycznie tabletke po antybiotyku moze miec z tym cos wspolnego? Nadmienie, ze lekarz zalecil mi szczepionke w tabletkach Ismigen, ktora stosuje 4 dzien. Byc moze to ona jest odpowiedzialna za dolegliwosci? Pozdrawiam

Żaden z leków nie powoduje wymienionych objawów. przyczyną jest przebieg infekcji, najpewniej mieszanej, czyli z udziałem bakterii i wirusów. Ból gardła można zwalczać Hasco-septem, a obrzęk nosa lekami bez recepty zawierającymi pseudoefedrynę (biorąc pod uwagę przeciwwskazania w ulotce). Najlepiej udać się do lekarza aby zdecydował, jakie leki będą najlepsze dla Pana w tej chwili.