Brak poprawy po stosowaniu antydepresantów

Witam. Dokładnie od 24 dni łykam antydepresant, który psychiatra przepisał mi na stany depresyjne. Jest to dawka dość mała i w ogóle nie działa, żadnej poprawy co do nastroju. Wciąż mam receptę na kolejny miesiąc i nie wiem, co zrobić - wykupić ją i dać jeszcze lekowi szansę, czy iść do lekarza po inny lek? A może samemu zwiększyć dawkę?

Dzień dobry,

Proszę postępować zgodnie z zaleceniem lekarza, tj. wykupić kolejną receptę i brać lek systematycznie, w takiej dawce jaką lekarz ustalił. Standardowo, pierwszych efektów można spodziewać się po ok. 2 tygodniach, a pełne działanie do ok 4 - 8 tygodni przyjmowania leku.