Brak poprawy podczas leczenia nerwicy natręctw i depresji

Witam! Leczę się na nerwicę natręctw i depresje od lat. Zażywam już pięć tygodni i jeden dzień m.in preparat paroksinor z grup SSRI i nie zauważam poprawy, nawet nastąpiło pewne pogorszenie :-( - nie jestem sobą, mam jakieś dziwne lęki. Słyszałem, że lek pomaga nawet po kilku tygodniach, nie wykluczone że nawet dwóch miesiącach. Uciążliwe jest to, że do lekarza są zapisy, a ja mam termin dopiero za miesiąc. Boje się zwiększyć dawki, ale zmniejszać też nie chcę tego co stosuję. Co mam robić?

Proszę zastosować się na razie do zaleceń lekarza i przyjmować leki tak, jak zostały one przepisane. Podczas kolejnej wizyty - tej za miesiąc - proszę omowić z lekarzem swoje wątplwiości.
Ale przede wszystkim namawiam Pana do podjęcia psychoterapii. Psychoterapia pozwala omówić, przeanalizować, przepracować problemy (ich źródła, skutki, mechanizmy, przebieg) i prowadzi do trwałych rezultatów, a nie tylko chwilowo zmniejsza symptomy. Jeżeli nie podjął Pan do tej pory psychoterapii - gorąco do tego namawiam, bo problemu można się pozbyć. Pozdrawiam.