Brak poprawy w leczeniu depresji poporodowej

witam zwracam siedo lekarza z prosba o udzielenie paru rad .mamproblem z corka nie wiem jak z nia rozmawiac. wczerwcu urodzila dzieckapo porodzie popadla wdepresje pojawiaja sie leki chodzi dopsychologa janie widze poprawyproblem jest w tym zeja niewiem jak mam z nia rozmawic prosze o pomoc pozdrawiam

A jak długo trwa psychoterapia?
Same leki zaczynają działać po około 2 tygodniach od początku kuracji, dlatego często potrzebna jest cierpliwa praca nad sobą.
Ważne jest także wsparcie bliskich. Zapewnianie o akceptacji, wzmacnianie w nowej roli, dawanie "czasu dla siebie" młodej mamie. Warto także z córka rozmawiać- pytać o jej potrzeby i oczekiwania, jej emocje i troski.

Dzień Dobry Pani,

Dla Pani córki bardzo ważne jest wsparcie emocjonalne z Pani strony, Pani obecność i otwartość na jej potrzeby, że może na Panią liczyć w potrzebie.

I zachęcam Panią do komunikatu, że akceptuje Pani córkę taką, jaką jest i zapewniać o swoim uczuciu do niej.

Życzę pani pozytywnego kontaktu z córką,
Irena Mielnik-Madej