Brak porannej erekcji a poziom testosteronu

Dzień dobry. Mam problem następujący - otóż mam 20 lat i nigdy nie miałem porannego wzwodu. Erekcja w innych sytuacjach się pojawia, raczej jest dobra, tylko do dołu, a libido też raczej normalne. Czy może to oznaczać za niski poziom testosteronu? Czy to, że nigdy nie miałem porannej erekcji, świadczy o jakiejś dysfunkcji? Bo czytałem, że poranne erekcje to wyznacznik zdrowia dorosłego mężczyzny. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Niekiedy erekcje nocne i poranne nie są zauważane przez mężczyznę. Pojawiają się podczas snu... ale przez sen są niezauważalne i niewyczuwalne. Jeśli erekcja jest prawidłowa podczas masturbacji i kontaktów intymnych z partnerem/ partnerką, nie ma powodów do niepokoju. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykonać podstawowy profil hormonalny. Badanie jest ogólnodostępne i stosunkowo tanie.

Pozdrawiam!