Brak porozumienia w związku i podejrzenie zażywania narkotyków przez partnera

ja stawialam granice,warunki.Probowalam wiele razy spokojnie rozmawiac.Wiele razy mi sie udalo,ale jak kamien w wode,za pare dni bylo znowu to samo.Stawialam nawet warunki,ze odejde jak sie nie zmieni,ze nie ma mnie oklamywac,ale tyle razy dawalam mu szanse,ze juz chyba sie przyzwyczail.Wciaz kolko sie kreci I wraca do tego samego punktu.Wczesniej bral narkotyki,teraz tez prawdopodobnie tak jest.Moze powinnam odejsc?dzieci coraz starsze,niedlugo beda rozumiec,nie wiem co mam robic?prosze porade

Ewentualnie jeszcze może się Pani udać na terapię indywidualną.

Po pierwsze, proponuję, aby Pani skonsultowała się ze specjalistą w zakresie leczenia uzależnień, gdyż może się Pani borykać z syndromem współuzależnienia. Pani również w tej trudnej sytuacji potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Po drugie, samo mówienie o warunkach i granicach jest niewystarczające, jeżeli nie wyciąga Pani konsekwencji. Stawianie granic i warunków jest sensowne tylko wtedy właśnie, gdy wyciąga Pani konsekwencje za niedotrzymanie umowy. W przeciwnym razie są to tylko puste słowa, które partner uczy się ignorować. Osobiście nie polecam terapii małżeńskiej na etapie, gdy partner nadużywa. Wcześniej konieczna jest terapia uzależnień. Musi być Pani świadoma tego, że ma Pani ograniczony wpływ na decyzję partnera. Decyzję o leczeniu musi podjąć osoba uzależniona. Ma Pani jednak wpływ na swoje życie. I w dużej mierze od Pani zależy, czy dalej będzie Pani tkwić w błędnym kole, czy zacznie Pani coś zmieniać.