Brak porozumienia z partnerem

Dzien dobry . Nie potrafie porozumiec się ze swoim partnerem juz nie potrafimy ze soba rozmawiac a zawłaszcza czujemy sie soba znudzeni a mimo to nie potrafimy sie rozstac kazda nasza rozmowa jest o niczym . Niewiem czy jeszcze mnie kocha jak mam sie o tym przekonac skoro drażni go notoryczne pytanie czy jeszcze cos do mnie czuje?

Niestety mało danych Pani podaje. Na pewno jest tak, że każdy związek przechodzi kryzys. Mozna by śmiało stwierdzić, że kryzysy potrafią być budujące, wzmacniające dla relacji, ale też nogą zagrażać byciu bądź nie byciu razem. Pewnie powtarzanie jak i słuchanie powtarzajacego sie pytania "czy mnie jeszcze kochasz" może być męczące i dla Pani i dla partnera. Jak słusznie Pani zauważyła to nie wiele zmienia w Pani wątpliwościach. Proponuje iść na konsultację do psychoterapeuty, o dzięki obecności osoby trzeciej, będzie możliwość wysłuchaniu się nawzajem. Życzę powodzenia w pracy nad związkiem.

witam,
z tego co Pani pisze Wasz związek przeżywa kryzys. Obie strony czują się niekomfortowo. Czujecie znudzenie i nie macie pomysłu jak zmienić obecny stan.
Należało by zastanowić się od kiedy tak jest? jak było wcześniej? czy już przeżywaliście podobne stany i jak sobie z nimi poradziliście?

z doświadczenia wiem, że często łatwiej jest , na spokojnie, bez większych emocji rozmawiać w obecności osoby trzeciej. Proponuję pójść na terapię par lub na konsultację.
pozdrawiam i życzę powodzenia

Witam
Z opisu Pani wynika , że bardzo się oboje pogubiliście i zapomnieliście jak ważne są potrzeby obu stron. Warto zainicjować spotkanie na gruncie neutralnym (nie tam gdzie mieszkacie), zjeść razem np, wspólnie dobrą kolację i spróbować szczerze porozmawiać z partnerem . Warto zacząć rozmowę od czegoś pozytywnego (żeby go otworzyć na słuchanie a nie- negowanie i atak). Można na początku powiedzieć partnerowi jak ważny jest dla Pani Wasz Związek, że zależy Pani na nim ale brakuje Pani ciepła, wspólnego porozumienia. Warto zapytać partnera czego mu brakuje, czego oczekuje od związku, jak lubi odpoczywać , za czym tęskni i samej też powiedzieć mu o swoich uczuciach , Pani potrzebach. Szczera rozmowa powinna pomóc ustalić w czym leży problem, a jeśli mimo to będzie trudno , warto skorzystać z pomocy psychologa , który ustali źródła problemów i pomoże Wam je rozwiązać .
Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości w komunikowaniu się wspólnym.
Anna Ręklewska-psychoterapeuta

Bycie razem może być z jednej strony najwspanialszym prezentem, ale z drugiej niestety nieumiejętne bycie razem i narastanie konfliktów potrafi przynieść wiele niepotrzebnego cierpienia. Sugeruję udać się na terapię dla par, w trakcie której będą mogli Państwo spróbować poprawić swój związek.