Brak postępów w rozwoju mowy u 4-letniego dziecka

Witam moj 4 letni synek nie chce zaczac mowic jedynie co powie to mama tata baba am be nie ta. kilka razy zdazyly mu sie jednorazowe zdania np mamo otworz mi.. narysoj mi.. i nigdy więcej tego nie powtórzył.. bylismy u neurologa okazalo sie ze synek ma przerośnięty 3 migdał.. synek pokazuje o co mu chodzi staram sie udawac ze nie wiem o co mu chodzi ale w domu mam drugie dziecko w wieku 6 lat ktore zczyna nasladowac brata.. wszyscy mnie obwiniaja ze syn nie mowi bo to moja wina..

Witam,
najlepiej skontaktować się z logopedą, odpowiednie skierowanie wystawia lekarz pediatra. To, o czym Pani pisze jest opóźnieniem w rozwoju mowy. Trudno jednak przez internet zbadać tego przyczynę. Może Pani spróbowac tez konsultacji psychologicznej, specjalista oceni jak rozwija się Pani synek.

Proszę koniecznie skonsultować się logopedą. W tym wieku norma rozwojowa obejmuje już wypowiadania pełnych zdań. Jednak rozwój dzieci- także w sferze werbalnej- bywa nieharmonijny i zahamowania mogą być kwestią czasu czy braku motywacji, ale także mogą być kwestią innych trudności czy zaburzeń rozwojowych. Specjalista zdiagnozuje i w razie potrzeby zleci ćwiczenia i zadania, które ułatwią rozwój Malca w tej sferze.