Brak potrzeb seksualnych u 18-latki

Witam mam problem trochę nietypowy a chodzi o odczuwanie jakich kolwiek potrzeb seksualnych i przyjemności . Mam 18 lat przeżyłam swój 1 raz i był fatalny i raczej po tym przestałam myśleć o sexie wgl dopuszczać myśli że z chłopakiem będę to robić . Nie mam ochoty na sex ani na nic co podchodzi pod erotyzm. Gdy się zaczyna temat sexu to unikam go . Poprostu wszyscy mówią że jestem dziwna i jak mogę tego nie robić i chłopacy odrzucają mnie i kończy się kontakt z nimi.

Witam serdecznie,

Seks i otwarcie na potrzeby seksualne może być związane z poczuciem akceptacji samego siebie. Dodatkowo, aby na prawdę można było mieć z tego satysfakcję i przyjność potrzebna jest zaspokojona potrzeba bezpieczeństwa. Opisujesz, że Twoje doświadczenia pierwszego razu były nieprzyjemne. Dodatkowo obecnie brak poczucia tej potrzeby budzi w Tobie niepokój i poczucie winy. To wszystko może wpływać na to jak się postrzegasz i czujesz w relacjach z innymi. Twoje skojarzenia z seksem są negatywne i powodują przykry obraz samego siebie. To, że inni uprawiają seks nie oznacza że Ty masz być na to gotowa. Być może potrzebujesz jeszcze czasu i poznania kogoś z kim będziesz mogła wejść bezpiecznie w ten świat. Masz prawo nie mieć ochoty na seks i nie jest to niczym złym. Zachęcam Cię do bezpośredniego kontaktu z psychologiem, który może pomóc Ci jak radzić sobie w takiej sytuacji z własnymi negatywnymi myślami.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Dzień dobry.

Opisany przez Panią problem ma prawdopodobnie źródło w "fatalnym", jak Pani napisała doświadczeniu "pierwszego razu", który spowodował awersję do seksu i erotyzmu.
Warto byłoby wobec powyższego rozważyć zasadność konsultacji seksuologicznej i być może poddanie się terapii.

Pozdrawiam.