Brak potrzeb seksualnych u partnera a miłość

facet twierdzi, że nie czuje potrzeby uprawiania seksu, a wręcz "zmusza się" do tego, mimo iż erekcja jest.czy to znaczy, że nie kocha taką prawdziwą miłością? twierdzi, że zawsze tak miał, bo nie myślał i nie myśli o seksie w kategoriach przyjemności. facet ma 32 lata i bardzo małe doświadczenie na tym polu. ja mam potrzeby normalne, ale jak proponuje przyjazn, to on nie chce. więc czy jest szansa ze się rozbudzi?a może ja nie umiem go rozpalić?

W Poznaniu jest doświadczona P.dr Waszyńska z UAM, ale jest więcej doświadczonych pań o tej specjalności w Poznaniu.
Pozdrawiam. JW, www.seksuolog.org.pl

Dzień dobry!

Nie zawsze uczucia, miłość pokrywają się z potrzebami seksualnymi. Może istnieć miłość bez namiętności i namiętność bez miłości.
Istnieją osoby o naturalnie niskim libido, dla których seksualność nie jest istotną częścią życia. Niektórzy naukowcy mówią o "aseksualności".
Jest jednak również możliwe, że potrzeby seksualne partnera zostały zablokowane, wyparte np. przez wcześniejsze trudne doświadczenia, stany lękowe czy depresyjne, kompleksy związane ze sferą seksualną, przyjęte wychowanie w domu rodzinnym i edukację seksualną, traumatyczne doświadczenia, nadużycia seksualne w dzieciństwie czy przez nietypowe, nieakceptowane preferencje seksualne.
Zachęcam do rozmów, a także do osobistej konsultacji z psychoterapeutą seksuologiem.

Pozdrawiam!