Brak potrzeby kontaktu seksualnego od trzech lat u partnera

Jestem w związku od 6 lat,mój partner od 3 lat nie potrzebuje kontaktu seksualnego ze mną. proponowałam wizyte u lekarza ale nie zgadza się. Ma 26 lat,pali papierosy,popija piwo i pracuje. Czytałam że to może być powodem ale nie wydaje mi sie że w jego przypadku. Wcześniej nie było takich sytuacji. Proszę o poradę,trzy lata bez seksu nie są łatwe zwłaszcza w stałym związku.

Dzień dobry!

Warto, aby oboje Państwo wspólnie skonsultowali się z psychologiem seksuologiem. Może być to pierwszy krok do ewentualnej psychoterapii lub innej formy leczenia partnera.

W razie braku jego zgody na taką konsultację, może Pani także sama skorzystać z pomocy i wsparcia psychologicznego, aby przeanalizować Pani obecną sytuację, określić swoje granice, oczekiwania i możliwości, poddać refleksji rożne obszary Państwa relacji (nie tylko seksualny) itp.

Pozdrawiam!