Brak potrzeby odwiedzania rodziny

Mam 25 lat i mam ogromny problem z rodzicami. Od 6 lat nie mieszkam w sumie w domu, gdyż studiowałam w Warszawie (rodzice mieszkają w Szczecinie), a teraz mieszkam pod Poznaniem z moim Mężczyzną. Rodzice cały czas nalegają by ich odwiedzać. A ja muszę przyznać, że nie czuje potrzeby by do nich często jeździć. Mam już swoje życie, pracę, która mnie satysfakcjonuje, weekend to jedyny czas gdy mogę odpocząć po całym tygodniu pracy, zająć się domowymi obowiązkami. Ale rodzice nie chcą tego zrozumieć

Cóż na to Pani odpowiedzieć... I Pani ma prawo do swoich spraw i mniejszej potrzeby kontaktu z rodzicami, i rodzice mają prawo tęsknić. To dwa różne światy. Nie da się ich połączyć.
Pozdrawiam.

Dzień dobry. Skoro uważa Pani, że ma problem z rodzicami a nie rodzice z Panią to pojawiają się jednak w Pani uczucia do rodziców, które powodują problem. Dobrze by te uczucia uświadomiła Pani sobie. Czy to jest poczucie winy, chęć bycia samodzielną i niezależną ? A może inne uczucia związane z przeszłością i dzieciństwem spędzonym w domu rodzinnym ? Może takie sięgnięcie w swoje uczucia pomoże Pani rozwiązać problem.
Serdeczności
Edward Jakubowicz