Brak potrzeby picia płynów u 19-letniej osoby

Witam! Mam duży problem, mianowicie, nie odczuwam pragnienia. Mam tak od lat. Potrafię przez tydzień nic nie pić. Wiem że jest to bardzo niezdrowe. Próbowałam wyrobić sobie nawyk picia wody, herbaty, soków jednak nie potrafię. Muszę się do tego zmuszać co jest bardzo nieprzyjemne. Najbardziej dokuczliwe jest to w lecie bo mimo upałów nie mam ochoty pić przez co gorzej się czuję. Czy może to być objaw jakiejś choroby? Powinnam udać się do lekarza? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

Czy nie miała Pani urazu głowy w przeszłości lub jakiejś innej np. zapalnej choroby choroby, która mogłaby doprowadzić do uszkodzenia ośrodka pragnienia, który zlokalizowany jest w podwzgórzu. Czy miewa Pani bóle głowy lub zaburzenia widzenia?
Najlepiej wybrać się do endokrynologa, który porozmawia i zbada Panią , a w razie potrzeby zleci badania kontrolne.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz