Brak progresji załamka R w V6 w opisie EKG

Chciałabym zapytać się co oznacza pewne zdanie w opisie mojego badania ekg. Oczywiście nie leczę się przez internet, za miesiąc mam kardiologa, ale to jeszcze sporo czasu a ja się bardzo denerwuję. Mam problem z kołataniem serca, tachykardią i ogromnym spadkiem wydolności fizycznej. W opisie ekg mam napisane: "Brak progresji załamka R w V6." Serdecznie proszę o wyjaśnienie mi, co to może oznaczać. Na jaki problem wskazywać? Bardzo proszę o odpowiedź. Z wyrazami szacunku Marta. 21l.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Brak progresji załamka R jest najczęściej jedną z wielu zmian opisywanych podczas tzw. "ewolucji" zawału serca. Izolowany brak progresji w 1 odprowadzeniu nie świadczy natomiast najprawdopodobniej o niczym niebezpiecznym, nie wymaga również pilnego podjęcia leczenia.