Brak przeciwciał chroniących przed różyczką

witam. Przed pierwszą ciążą okazalo się ze nie mam przeciwcial chroniących mnie przed różyczka (IGg 3,9 IU/ml). W wieku 13 lat byłam szczepiona na rozyczkę. Teraz mam 30 lat. 2.07.2015 zaszczepilam sie szczepionką Priorix - wynik przeciwcial 3,02 IU/ml. P;anuje druga ciążę. Co powinnam zrobic w takiej sytuacji. Wyczytałam że w takim przypadku uwaza sie osobę za uodporniona, a komercyjne testy nie sa czasem w stanie wykryc przeciwcial).

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję poczekać 3 miesiące po szczepieniu aby zacząć starania o ciąże. Proponuje oznaczyć poziom przeciwciał w laboratorium i przy niskim mianie może się Pani udać do lekarza immunologa klinicznego. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.