Brak przeciwciał IgG w przebiegu boreliozy

Witam serdecznie moje pytanie dotyczy boreliozy a dokładnie badania. Otóż 2 lata choruje na borelioza, potwierdzona w badaniu ELISA oraz Wester Blott i pomimo tak długiego czasu zawsze dodatnie mam tylko w klasie IgM i moje pytanie brzmi dlaczego nie mam w IgG przeciez IgM jest zawsze na początku zakażenia a ja juz ponad 2 lata mam wiec powinienem miec przeciwciała w klasie IgG. Dziekuje z góry za odpowiedz, pozdrawiam

Witam. Taki wynik badania może wynikać z braku pełnej odpowiedzi immunologicznej organizmu na antygeny bakterii w związku z czym utrudniona jest jej eliminacja z organizmu. Powinna Pani pozostać pod stałą kontrolą specjalisty chorób zakaźnych.