Brak przerwy między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, przyjełam dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych Novynette pod rząd. Wszystko było ok, teraz mam 7 dniowa przerwe, ale okresu nie mam. Co prawda zostaly mi jeszcze 3 dni, ale zawsze dostawałam regularnie okres i powinnam już mieć. Czy istnieje ryzyko ciąży? Tabletki były przyjmowane regularnie, nie było żadnych wymiotów ani biegunek. Czy po prostu organizm odreagowuje po przyjmowaniu 2 opakowań pod rząd?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli tabletki antykoncepcyjne przyjmuje Pani regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, to zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Brak krwawienia najprawdopodobniej ma związek z przyjęciem dwóch opakowań tabletek bez przerwy. Proszę cierpliwie poczekać na krwawienie - bez wątpienia wystąpi w pozostałych jeszcze 3 dniach przerwy. A propos ciąży, to ryzyko jest znikome i wynika z faktu, że antykoncepcja hormonalna nie ma 100% skuteczności. Pani postępowanie absolutnie nie zwiększyło tego ryzyka.