Brak przerwy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych a plamienie z pochwy

Witam serdecznie, mam pewien problem, mianowicie biorę tabletki antykoncepcyjne L***, kończąc drugie opakowanie nie zrobiłam 7 dniowej przerwy i po wzięciu dwóch tabletek z 3 opakowania oraz po wysiłku fizycznym (jazda na rowerze) wystąpiło u mnie plamienie, a teraz krwawienie i delikatny ból podbrzusza. Plamienie trwa już 6 dni, czy to normalne i jak długo to może potrwać? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienia i delikatne krwawienia są często obserwowanym działaniem niepożądanym w pierwszych miesiącach trwania tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli krwawienie nie jest zatem zbyt silne to krwawienia w trakcie pierwszych 3-4 blistrów nie są niepokojące.

W Pani przypadku dodatkowo doszło do niewykonania 7dniowej przerwy. W takich sytuacjach również obserwowane jest niewielkie plamienie, tym bardziej przy pierwszych opakowaniach preparatu.

Reasumując wydaje się, że plamienie wywołane jest z przystosowywaniem się organizmu do hormonalnej ingerencji i nie wzbudza niepokoju.
Jeżeli jednak krwawienie będzie się utrzymywać dłużej niż 10-14 dni wskazana będzie kontrolna wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam