Brak przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych a brak okresu

Zapomniałam zrobić przerwy między jednym a drugim opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych i nie pojawił mi się okres. Kiedy mogę się go spodziewać?

Lek. Tomasz Budlewski

Najbardziej prawdopodobnie będzie wystąpienie krwawienia po zrobieniu kolejnej przerwy w stosowaniu tabletek. Proszę koniecznie zgłosić się do swojego ginekologa. Bez badania nie można kierować żadnych zaleceń. To co piszę powyżej to tylko przypuszczenia. Proszę na potwierdzenie udać się do ginekologa.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podczas wykonywania kolejnej przerwy krwawienie z odstawienia powinno się pojawić . Nie ma powodów do obaw.