Brak przeżywania głębszych emocji

Witam, od dłuższego czasu znajomi starają się zwrócić moją uwagę na moje "nietypowe zachowanie". Sama nie dostrzegałam w nim nic złego dopóki nie zaczęłam się bardziej na nim skupiać. Z grubsza doszłam do wniosku, że nie jestem w stanie przeżywać żadnych głębszych emocji. Mogę byc radosna czy zła ale nie przeżywam troski, tęsknoty, przywiązania czy nawet miłości. Szybko się nudzę ludzmi i często kłamię. Zastanawiam się czy to moja wrodzona osobowość czy ma to głębsze psychologiczne podstawy.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję udać się do psychiatry, który dokładnie zdiagnozuje Pani dolegliwości.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na pewien rodzaj osobowości, który został ukształtowany na wczesnym etapie życia i dzisiaj może utrudniać Pani przeżywanie - jak Pani pisze – głębszych emocji. Pytanie: czy Pani to przeszkadza? czy widzi Pani negatywne konsekwencje tego w swoim życiu? jak to wpływa na Pani relacje z innymi, Pani związki miłosne? Jeśli to Pani przeszkadza, utrudnia życie pełnią życia i tworzenie satysfakcjonujących relacji z ludźmi warto podjąć psychoterapię. Skuteczną pomocą w tym przypadku będzie psychoterapia schematów.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska