Brak przyjemności podczas pieszczot i współżycia z partnerem

Witam, mam problem od kilku miesięcy współżyję z chłopakiem i nic nie czuję. Jestem podniecona i chcę to z nim robić. Rozmawialiśmy o tym i mówi że z czasem zacznę coś czuć ale to mnie powoli wykańcza. Widze jak mu dobrze i jestem na siebie zła że ja nic. Może to coś ze mną jest nie tak. Dodam że żadne pieszczoty nie sprawiają mi przyjemności. podczas masturbacji także nic nie czuję. nie odczuwam żadnej przyjemności seksualnej.

Witam Panią,

Jest Pani jeszcze bardzo młoda i dopiero stoi na początku drogi rozwoju swojej kobiecej seksualności. Zatem cała nauka odczuwania przyjemności dopiero przed Panią. Podała Pani bardzo mało szczegółów: czy to pierwszy Pani partner seksualny, czy wcześniej nie odczuwała Pani żadnej potrzeby seksualnej, czy zanim rozpoczeła Pani współzycie, to masturbowała sie Pani i czy kiedykolwiek sprawiało to Pani przyjemność. A może teraz jest Pani tak zaabsorbowana nową sytuacją seksualną (tj .współżyciem genitalnym), że stara się Pani "dobrze wypaść" w łóżku? Co może powodować lęk i rzutuje na brak dczuwania satysfakcji sekualnej. Warto byłoby przesledzić, czy kiedykolwiek odczuwała Pani jakieś potrzeby seksualne, przyjemność seksualną, a jeśli tak, to w jakich okolicznościach. Jesli odpowie Pani na to pytanie przecząco, to warto zgłosić się do lekarza seksuaolog ( W Łodzi nawet jest Poradnia Seksuologiczna z wizytami w ramach NFZ) po diagnozę i ew. dalszą terapię.

Pozdrawiam!

Problem może narastać w tym sensie, że za pierwszym razem nic nie czułaś, za drugim razem chciałaś coś poczuć żeby "nie było jak za pierwszym razem" i dalej nic, przez co za trzecim i kolejnym razem pojawiła się presja, że "coś powinno się dziać". Presja nigdy nie jest dobra - a w łóżku przede wszystkim.
Masz 18 lat i masz jeszcze całkiem sporo czasu na nauczenie się odczuwania przyjemności - ważne, żebyś nie chciała tego na siłę, tylko raczej na zasadzie eksperymentowania ("zróbmy coś w ten sposób, zobaczymy co z tego wyjdzie" zamiast "musi się coś zdarzyć"). Nie pochodź do sytuacij zbliżeń z oczekiwaniami, lecz staraj się spontanicznie w nich uczestniczyć - żeby po prostu się działo. I z czasem powinnaś zaobserwować zmiany w swoim odczuwaniu satysfakcji. Pozdrawiam.