Brak przyjemności podczas seksu i brak potrzeb seksualnych

Witam, od prawie 6 lat jestem z chłopakiem. Współżyjemy od ok. 5 lat. Współżycie rozpoczęłam mając lat 19. Niestety seks rzadko kiedy sprawia mi przyjemność. Wręcz nie odczuwam w ogóle potrzeby współżycia. Druga sprawa to to, że podczas stosunku najczęściej odczuwam ból. Zdarza się, że odczuwam też przyjemność, ale po orgazmie (o ile tak można to też nazwać) nie mogę się dalej kochać, bo też czuję ból. Co robić ? :(

Dzień dobry.

Przyczyny bolesności podczas penetracji mogą być zróżnicowane. Najczęstszą jest po prostu brak gotowości do podjęcia współżycia wynikający np. z braku zadowolenia z jakości samego związku, nieporadność partnera albo np. bolesne doświadczenie związane z "pierwszym razem". Niezależnie od przyczyny nie warto zmuszać się do seksu, który jest bolesny, ponieważ łatwo może dojść do swoistego "skojarzenia" seksu z bólem, w wyniku czego może dojść do jeszcze bardziej pogłębionej awersji.
Sugerowałbym konsultację seksuologiczną podczas której mogłaby Pani zweryfikować ww. hipotezy, odnaleźć właściwą przyczynę problemu i rozpocząć działania w celu jego zniwelowania.

Pozdrawiam.