Brak przyjemności podczas stosunku seksualnego u 20-latki

nie odczuwam zadnej przyjemnosci z sexu. bylam u ginekologa i z moim cialem jest wszystko w porzadku. mam 20 lat a moj partner 26

Dzień dobry!

Brak przyjemności z życia seksualnego dotyczy wielu młodych kobiet, rozpoczynających dopiero życie seksualne. Często jest to tzw. zespół nierozbudzenia seksualnego, niedostateczna gotowość psychiczna, emocjonalna do współżycia, ale też zbyt szybkie lub gwałtowne rozpoczynanie pełnego współżycia, bez wcześniejszych satysfakcjonujących, rozbudzających pieszczot, stopniowego poznawania partnera i własnego stylu erotycznego. Często rolę odgrywa też nie doprowadzanie do wystarczającego podniecenia fizycznego i psychicznego przed samym stosunkiem, trudność w całkowitym rozluźnieniu, zrelaksowaniu się, odczuwanie stresu lub strachu. Zazwyczaj problem samoistnie mija z czasem, rosnącym doświadczeniem, zaangażowaniem samej kobiety i partnera w rozwijanie sztuki miłosnej, doświadczeniami masturbacyjnymi kobiety itp. W razie dalszych wątpliwości lub potrzeby przeanalizowania szczegółów Pani historii i trudności, proszę osobiście skonsultować się z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Witam, jeżeli nie odczuwa pani ABSOLUTNIE żadnej przyjemności z seksu (co jest zasadniczo inną sytuacją niż nie odczuwanie przyjemności ze STOSUNKU SEKSUALNEGO - co często się zdarza na początku i może się radykalnie zmienić w miarę nabywania doświadczenia w sferze seksualnej) sugerowałabym wizytę u seksuologa.Pozdrawiam