Brak przyjemności podczas współżycia z partnerem

Dzień Dobry Mam 19 lat i współżyje ze swoim chłopakiem od pół roku, lecz nie odczuwam przyjemności ze stosunku. Podczas masturbacji jednak odczuwam przyjemność i zawsze kończy się ona orgazmem. Natomiast podczas stosunku to, że mój chłopak "wchodzi i wychodzi' jest mi obojętne, na początku jednak było inaczej. Dodam również, że stosuje tabletki antykoncepcyjne, ale to nie jest tak, że nie mam ochoty na seks. Czym to może być spowodowane ? i jak mogę temu zaradzić ?

Dzień dobry.

Z Pani opisu można wnioskować, że przyczyną problemu może być samo współżycie - tzn. być może zbyt krótka gra wstępna, zbyt krótko trwający stosunek, brak umiejętności odpowiedniego podniecenia ze strony partnera. Nierzadko też przyczyną braku satysfakcji seksualnej u kobiet bywa też związek, a raczej jego jakość - może warto przyjrzeć się relacji trochę bliżej?
Możliwe również, że nie jest Pani po prostu psychicznie gotowa na współżycie, np. podświadomie obawiając się ciąży (pomimo stosowanej antykoncepcji).

Można mnożyć potencjalne hipotezy, najlepiej jednak byłoby spróbować konsultacji psychologicznej, bądź seksuologicznej, podczas której mogłaby Pani trafniej określić prawdopodobną przyczynę i podjąć działania naprawcze.

Pozdrawiam.