Brak przyjemności przy stymulacji łechtaczki

Mam 18 lat, nie jestem dziewicą. Od pewnego czasu nie odczuwam przyjemności ze stymulacji łechtaczki językem, co zawsze było bardzo przyjemne. Przez pewien czas miałam problemy z grzybicą i używałam kremu który uniemożliwiał tej czynności mojemu partnerowi, dlatego zaspokajałam się wtedy strumieniem wody. Na jednym z for wyczytałam że taka masturbacja może znacznie pogorszyć doznania z partnerem podczas tzw. "minetki", nie wiem czy to przez to, i jeżeli tak, to czy można coś na to poradzić?

Witam Panią,

Jeśli od okresu, w którym intensywnie masturbowała się Pani z wykorzystaniem strumienia wody nie minęło wiele czasu, to w ramach odwracania procesu uwarunkowania- należy zaniechać takich praktyk. Podczas ew. masturbacji zaś wykorzystywać takie techniki (np. manualne), które mogą być potem odtworzone podczas kontaktów seksualnych z realnym partnerem. Wrażliwość w zakresie łechtaczki powinna powrócić wraz upływem kolejnych tygodni od zaprzestania masturbacji strumieniem wody. Wszelkie techniki masturbacji, które nie mogą zostać odtworzone podczas kontaktów z realnym partnerem niosą ze sobą ryzyko zmniejszenia intensywności doznań podczas kontaktów partnerskich.

Pozdrawiam!