Brak przyjemności seksualnej podczas gry wstępnej

Mam 19 lat i jestem dziewicą. Ostatnio z chłopakiem postanowiliśmy spróbować. Ale żadnej przyjemności nie sprawia mi gra wstępna, co prowadzi do tego że nie jestem wystarczająco podniecona żeby chłopak mógł we mnie wejść. Chłopak jest już doświadczony i nigdy nie miał tego typu problemów. Udało mu się włożyć we mnie tylko jeden palec ale to sprawiło mi tak potworny ból że kazałam mu przestać. Nawet dotykanie, całowanie itp tego miejsca nie sprawia mi przyjemności. Czy coś jest ze mną nie tak?

Radzę nie spieszyć się i nie przejmować ponad miarę. Początkowo mogą próbować Państwo skupiać się na swoich ciałach pomijając okolice genitalne (np. naprzemienny masaż, pocałunki i przytulanie bez ubrania) i stopniowo rozwijać coraz bardziej wachlarz zachowań seksualnych, aż do pełnego stosunku.
Jeśli po pewnym czasie nie nastąpi żadna zmiana radze udać się do psychologa seksuologa.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Jest Pani osobą stosunkowo młodą. Wspomina Pani też "ostatnio postanowiliśmy spróbować", co może świadczyć o tym, że na razie doszło do jednej lub kilku prób zbliżenia. Początki życia seksualnego zazwyczaj wiążą się z tego rodzaju trudnościami i warto odrzucić nadmierne oczekiwania, że od początku seks powinien być idealnym źródłem wyjątkowej rozkoszy. Warto dać sobie czas i cierpliwie, z ciekawością, stopniowo odkrywać kolejne etapy bliskości. Jest to tzw. "zespół nierozbudzenia seksualnego". Nie ma potrzeby robić czegoś, co nie sprawia przyjemności, nie jest ciekawe, budzi przykre odczucia. Warto wtedy wrócić do wcześniejszych etapów bliskości, które sprawiały przyjemność (np. pocałunki) i stopniowo kontynuować rozbudzanie. Głębszej analizy Pani sytuacji i możliwych przyczyn braku przyjemności (np. w kontekście związku, relacji z chłopakiem, Pani wcześniejszych doświadczeń, Pani cech osobowości, atmosfery domu rodzinnego, wychowania seksualnego przyjętego w rodzinie itp.) może Pani podjąć się w osobistej rozmowie z terapeutą.

Pozdrawiam!