Brak przyjemności seksualnej podczas stosunku u 27-latki

Witam,Od 3 miesiecy współżyję. Niestety nie odczuwam żadnej przyjemnosci. Prawie nie czuje penisa w środku. Przy szybszym i głebszej penetracji czuje raczej ból/ucisk po stronie brzusznej. Nie mam pojecia co jest grane.... bo nie czuje autentycznie nic. Nie mam problemow z przyzwaniem przyjemnosci lechtaczkowej ale w pochwie to kompletne "dno i nicość". Mam wrazenie jakbym nie miala tam zakonczeń nerwowych bo z psychika mysle ze ok. Czy są jakies terapie farmakolog.?Bardzo proszę o pomoc.

itaj ! Poruszyłaś kilka tematów na RAZ, ale aby odpisać pani kompleksowo zacznę od tego ,ze przyjemności musimy się niestety nauczyć i tak jak nauczyła się pani na poziomie łechtaczkowym tak powoli trzeba nauczyć się pochwowego odczuwania lub pochwowo - łechtaczkowego. Uwarunkowanie na łechtaczkową przyjemność jest porównywalne do masturbacji męskiej ale niesie z sobą właśnie takie przyzwyczajenie do stymulacji. Niestety muszę panią zmartwić nie ma takiego leku dla kobiet , który w 100 % byłby tak dobry aby powodował przyjemność taką jakby pani chciała. Proszę uprawiać seks i uczyć się odczuwania z partnerem. Jeśli miałaby Pani jakieś pytania to proszę zgłosić się po poradę do seksuologa osobiście - ponieważ nie da sie opisać przez internet treningu. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Trzy miesiące to stosunkowo krótki czas współżycia. W początkach życia seksualnego większość osób doświadcza naturalnych trudności, np. trudności w osiągnięciu podniecenia, właściwego odczytywania reakcji swojego ciała, odczuwania przyjemności itp. Przeżywanie satysfakcji i orgazmu wyłącznie na skutek penetracji pochwy jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe dla wielu młodych kobiet. Warto dać sobie czas, cierpliwość i ciekawość na dalsze, stopniowe poznawanie swojej seksualności, zdobywanie kolejnych doświadczeń. Oczywiście nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby porozmawiała Pani na ten temat ze swoim prowadzącym lekarzem ginekologiem, potwierdziła swoje zdrowie intymne i fizjologiczną gotowość do współżycia, a także wykluczyła np. zaburzenia hormonalne. Nie mniej jednak znacznie częściej niż przyczyny medyczne, istotne okazują się czynniki emocjonalne, stosunek do seksualności, więź z partnerem itp.

Pozdrawiam!