Brak przyjemności w kontaktach fizycznych

Witam. Mam problem dotyczący tematów intymnych. Otóż nie odczuwam żadnej przyjemności ze współżycia ze swoim partnerem, praktycznie nie czuję nic. Kiedy partner zaczyna we mnie wchodzić czuję ból i to nie jest pierwszy raz, przy wcześniejszym partnerze też tak było. Uważam, że problem musi być we mnie. Dodatkowo nawilżenie pochwy jest tak duże, że nie mogę sobie z tym poradzić, wszystko pływa i chlupie... Jest to dla mnie tragiczne przeżycie za każdym razem, pomocy :(

Lek. Paweł Baljon

Witam.

Jeżeli stosujesz masturbację i znasz swoje ciało, na tyle aby dokładnie określić swoje wrażliwe na pieszczoty miejsca proponuję, abyś podpowiedziała partnerowi co ma robić. Jeżeli nie chcesz mówić, że nie odczuwałaś przy nim orgazmu, to nie musisz tak tego tłumaczyć. Poprostu zaproponuj mu to w ramach "nowego doswiadczenia".

Piszesz, że nic nie prowadzi do osiągnięcia oczekiwanego stanu. To może oznaczać, że nie chodzi tu o "techniczną" stronę. Być może tak bardzo się skupiasz na myślach o orgaźmie, że jesteś za mało przez to skoncentrowana na innych odczuciach i emocjach.

Postaraj się nie mysleć o tym czy masz orgazm, czy nie i czy się przypadkiem nie zbliża.

Serdecznie pozdrawiam.

Problem wymaga pomocy profesjonalnej, szczęśliwie we Wrocławiu są specjaliści.
Opóźnianie zajęcia się trudnościami prowadzi zwykle do utrwalania się objawów.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl