Brak przyjemności z seksu

Witam! Razem z partnerem mamy po 22 lata. Jesteśmy ze sobą dwa lata i współżyjemy już od półtora roku. Mój problem polega na tym, że nigdy nie miałam orgazmu pochwowego. Nie odczuwam żadnej przyjemności, więc nie ma nawet mowy o orgazmie. Próbowaliśmy wielu różnych pozycji i nic. Jedynie petting sprawiał mi przyjemność i doprowadzał do orgazmu. Niestety od kilku miesięcy odczuwam coraz mniejszą przyjemność także z takiego stosunku. Teraz orgazm jest już niewyczuwalny, tzn. wiem, że był, ale nie mam żadnych doznań. Jako antykoncepcję stosuję zastrzyk hormonalny co trzy miesiące. Czy taka forma antykoncepcji może być powodem tych problemów? Nie wiemy, co z tym zrobić. Tracę już nadzieję że kiedykolwiek będzie OK. Prosimy o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

odpowiadając na Pani pytanie - każda antykoncepcja hormonalna może powodować obniżenie libido, ochoty na seks, ale nie powoduje braku orgazmu.

Orgazm kobiety niestety nie jest taką prostą sprawą - dużo by trzeba o tym pisać, więcej niż pozwala forma tego listu. Jego brak wynika głównie z niedoświadczenia kochanków. Najlepiej by było, gdyby zaopatrzyli się Państwo w jakąś książkę na temat seksu - taką, która krok po kroku przybliżyłaby tajniki kobiecego orgazmu. Mogliby Państwo czytać ją wspólnie, co na pewno ożywiłoby Wasze życie seksualne i zachęciłoby do odkrywania nowych pieszczot i pozycji seksualnych.

Kolejną sprawą jest to, że niestety nie wszystkie kobiety mogą osiągać orgazm na drodze pochwowej. Za to większość może osiągać orgazm na drodze stymulacji łechtaczki. Niektóre kobiety pobudzają własnoręcznie swoją łechtaczkę (może to także robić mężczyzna) podczas stosunku - pozycja "na jeźdźca" lub "na łyżeczki" jest do tego idealna.