Brak przyjemności z seksu u 19-latki

Dzień Dobry mam problem który dotyczy stosunku z moim partnerem. Uprawiamy sex już od 4 lat natomiast w ostatnim czasie przestałam czuć cokolwiek i sex nie sprawia mi w ogóle żadnej przyjemności.. Nie wiem co się dzieje ponieważ kiedyś seks sprawiał mi naprawdę dużo przyjemności a teraz chcę unikać go jak tylko mogę. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Jeśli kiedyś Pani odczucia były inne, a teraz sytuacja się zmieniła - prawdopodobnie są tego jakieś przyczyny. Czy domyśla się Pani jakiegoś zdarzenia/ okoliczności, które mogły spowodować zmianę? Np. zmiana stanu Pani zdrowia lub Pani nastroju, zmiana w relacjach z partnerem, inne istotne stresujące wydarzenia w Pani życiu, zmiany w samym współżyciu? Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa.

Pozdrawiam!

Problemy w sferze seksualnej bardzo często wynikają z problemów w rekacji jako takiej. Dlatego też warto przyjrzeć się temu w jaki sposób funkcjonujecie jako para, czy wszystko jest tak, jak Pani oczekuje, czy ma Pani jakieś obawy w stosunku do partnera, czy w pełni mu ufa itd. Niestety bez osobistej rozmowy trudno jest znaleźć źródło Pani problemu. Polecam konsultację psychologiczną podczas której omówiłaby Pani swoją relację z partnerem i poszukała możliwych rozwiązań. Powodzenia!