Brak przyjemności z seksu u 22-latki

Witam. Współżyje z moim chłopakiem od 2 lat jednak prawie nic nie czuje podczas pieszczot, seksu oralnego oraz stosunku. Czasami udaje mi się osiągnąć orgazm w jednej pozycji. Przed rozpoczęciem współżycia osiągałam przyjemność przez zaciskanie ud czy to może mieć związek z brakiem czucia podczas stosunku? Problemem jest również to że podczas stosunku odczuwam mocne parcie na pęcherz pomimo że zawsze przed stosunkiem idę do toalety. Co może być tego przyczyną?

Dzień dobry.

Kobiety rozpoczynające współżycie seksualne mogą nie przeżywać od razu oczekiwanej przyjemności. Dzieje się tak dlatego, że satysfakcja i orgazm u kobiety jest wynikiem bardzo wielu czynników, z których jednym z ważniejszych jest ogólna satysfakcja w związku i szeroko rozumiane poczucie bezpieczeństwa. Innym, wcale nie mniej ważnym elementem są kwestie "techniczne", tzn. umiejętności odpowiedniego pobudzania przez partnera i ogólnie jego postawa wobec partnerki, odpowiednia atmosfera towarzysząca współżyciu, a także umiejętność "oddania się" partnerowi. Mówiąc inaczej - uzyskiwania satysfakcji w seksie kobieta musi się nauczyć.
Możliwe też, że obok powyższego, Pani wcześniejsze sposoby pobudzania i osiągania orgazmu mogą również mieć wpływ na obecną sytuację.
Odczucie parcia na pęcherz może być z kolei wynikiem nacisku penetrującego pochwę członka.

Podsumowując - sugerowałbym konsultację seksuologiczną, podczas której mogłaby Pani przyjrzeć się sobie, relacji z parterem, własnej kobiecości i seksualności.

Pozdrawiam.