Brak przyjemności ze stymulacji łechtaczki

Witam, spotykam się od pół roku z moją partnerką, od około miesiąca mamy kontakt intymny (seks oralny oraz petting) ona gdy się poznaliśmy była dziewicą, problem jest taki ze nie mogę ją doprowadzić do orgazmu poprzez pieszczenie ręką czy językiem, gdy zacznę ją zadowalać chwila uniesienia jej przechodzi i mówi ze nic nie czuje, nie czerpie też zbytnio przyjemności gdy pieszczę jej łechtaczkę (nie próbowaliśmy jeszcze penetracji penisem). Możliwym jest by ona nie miała orgazmów?

Dzień dobry.

Jest mało prawdopodobne, by Pańska partnerka nie była zdolna do orgazmów, jak Pan przypuszcza. Bardziej prawdopodobne jest, że nie jest psychicznie gotowa na tego rodzaju pieszczoty, tym bardziej, że znacie się dopiero pół roku. Można się również domyślać, że dotychczasowe doświadczenia seksualne Pana partnerki były nikłe bądź żadne.
Orgazm i zadowolenie z kontaktów seksualnych u kobiety jest znacznie bardziej skomplikowany niż u mężczyzn, dla których niejednokrotnie wystarczy po prostu stymulowanie członka. Kobiety, jak się wydaje, są w "tych sprawach" bardziej wymagające i rzadko się zdarza, by mechaniczna stymulacja przez partnera była źródłem zadowolenia. Częściej natomiast na satysfakcję podczas pieszczot ma wpływ sama postawa partnera, jakość całego związku oraz, oczywiście, gotowość na tego rodzaju kontakty. Można też dodać, że kobiety "uczą się " orgazmu. Z Pańskiego postu wynika natomiast, że dosyć mechanicznie podchodzi Pan do wspólnych pieszczot, skupiając się na stronie "technicznej", która w tym wypadku ma podrzędne znaczenie.
Wobec powyższego, sugerowałbym większą cierpliwość i czułość, skupienie się na partnerce, jako osobie, a nie tylko na jej miejscach erogennych i sposobach ich pobudzania. Skoro partnerka ma niewielkie doświadczenie (a jak można przypuszczać, Pan również), warto byłoby, nie spiesząc się, zacząć wspólnie poznawać swoje ciała i wzajemne reakcje na różne pieszczoty. Dodać można, że dopóki "nie nauczy" się Pan partnerki - nie warto rozpoczynać, jak to Pan nazwał - penetracji penisem.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Tak, jest możliwe, że kobieta nie przeżywa orgazmów. W podobnej sytuacji zazwyczaj ma to związek z młodym wiekiem, brakiem doświadczeń seksualnych i nie odkryciem jeszcze tej umiejętności i możliwości.
Jest też możliwe, że partnerka miewa orgazmy, ale w pierwszych Państwa kontaktach brak przyjemności związany jest np. ze stresem.

Pozdrawiam!