Brak radości z życia u 20-latki

Mam 20 lat. Zauważyłam teraz że od kilku lat mam depresję. Nic mnie nie cieszy, nie umiem nawiązywać nowych kontaktów, jestem małomówna, często narzekam, czuję się obojętnie i beznadziejnie, nie wiem czego chcę od życia, itd. Podejrzewam że przyczyną jest brak akceptacji w liceum oraz niepowodzenie na studiach. Czy jest jakies rozwiązanie bez udziału psychiatry? Jak powinnam zaczać myśleć i jak zmienić nastawienie ? czy są ewentualnie jakies miejsca gdzie mi pomogą ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

Witam,

to bardzo ważne, że zauważyła Pani swój problem. To jest pierwszy istotny krok ku zmianie. Czasami trudno samemu radzić sobie. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która może pomóc Pani między innymi w zmianie sposobu myślenia i nastawienia. Odpowiednią pomoc uzyska Pani w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ lub w gabinecie prywatnie.

Pozdrawiam.

0

Witam,
Skupiłabym się na bardzo ważnym aspekcie Pani wypowiedzi: "Jak powinnam zaczać myśleć i jak zmienić nastawienie ?". Rzeczywiście jest tak, że myśli oraz przekonania o sobie samym bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie, emocje oraz nastawienie.
Pisze Pani o depresyjności. Myśli o sobie i świecie bardzo często są zgodne z nastrojem. Być może stąd wspomniany dyskomfort i trudności.
Proponowałabym konsultację z terapeutą. Poszukacie wspólnie źródła Pani złego samopoczucia, jak również podpowie, w jaki sposób sobie z nim radzić.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

0

Witam,
Pierwszy krok za Panią, zauważyła Pani problem. Opisywane przez Panią objawy związane są z systemem negatywnych przekonań o sobie oraz świecie. To sposób myślenia definiuje nasz odbiór świata. Polecam Pani podjęcie terapii w nurcie poznawczo - behawioralnym. Ten nurt terapeutyczny zajmuje się właśnie zmianą sposobu myślenia i modyfikacją negatywnych przekonań o sobie.
Pozdrawiam

0

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji z psychologiem podczas której przyjrzycie się państwo tym problemom. Ważne jest stwierdzenie skąd biorą się stany depresyjne: czy wynikają z sytuacji w jakiej się pani znajduje, czy z przekonań, czy może predysponuje do nich struktura osobowości. W zależności od tego psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty