Brak reakcji na imię u 18-miesięcznego dziecka

Witam, jestem mamą 18 miesięcznego chłopca. Zaczynam się niepokoić o zachowanie synka. Byliśmy w Synapsis na kontroli w 12 i 15 miesiącu życia syna. Powiedzieli, że wszystko jest w porządku dziecko dobrze się rozwija. Synek jak zaczął stawiac pierwsze kroki to na jakiś czas „ucichł” i nie mówił zbyt wiele. Często też nie reagował na imię jak się go wołało. Lubił kręcić kółkami od samochodu. Jednak po obserwacjach wyszło, że wszystko ok. Potem wydaje mi się, że ta reakcja na imie się poprawiła, i zaczął dużo mówić. Minęły teraz kolejne 3 mies i jakoś nie daje mi to wszystko spokoju. Synek sporo mówi, pokazuje paluszkiem, naśladuje zwierzątka. Jednak reakcja jak go wołam nie zawsze jest. Martwi mnie też to, że nie przychodzi do nas z żadnymi zabawkami by zachęcić do zabawy tak jakby tego nie potrzebował. Sam bawi się chwile. Nie potrafi układać wieży z klocków, jedynie je wysypuje z pudełka bądź rozwala to co się zbudowało. Czasem przejdzie kilka kroczków na palcach. . Nie potrafi układać wieży z klocków, jedynie je wysypuje z pudełka bądź rozwala to co się zbudowało. Czasem przejdzie kilka kroczków na palcach. Teraz gdy go coś zdenerwuje kręci główką jakby pokazywał nie. Czy możliwe jest, że 3 miesiace temu by Pani z fundacji nic nie zauważyły, a teraz doszły takie objawy autyzmu

Witam!
Najważniejszym z Pani spostrzeżeń wydaje mi się to dotyczące nawiązywania relacji, a raczej trudności z ich nawiązywaniem i ppdtrzymywaniem.
Czasami jedna wizyta u specjalisty to zbyt mało, żeby dostrzec wszystkie istotne objawy. Autyzm to nie jedyna forma zaburzenia rozwojowego polegająca na problemach z mową, emocjami i nawiązywaniem relacji.
Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, bardzo proszę o spisanie sobie wszystkich niepokojących Panią objawów , i ponowne zgłoszenie się do Synapsisu lub innego specjalisty, do którego ma Pani zaufanie.
Ja także prowadzę terapię z dziećmi ze spektrum autyzmu, ale nie orzekam autyzmu. Pozdrawiam, J.Pluta