Brak regulacji okresu przez antykoncepcję - co robić?

Witam.
Od wielu miesięcy usiłuje zajść w ciążę, ale nic z tego bo miesiączki miałam co 3 miesiące. Lekarz zaproponował mi branie tabletek antykoncepcyjnych przez dwa cykle, po czym mam nadal próbować zajść w ciążę. Po drugim opakowaniu tabletek dostałam miesiączkę, był to 2 listopad i następną powinnam dostać mniej więcej w tym samym terminie, lecz niestety nie dostałam do dziś 18 grudnia. 29 listopada robiłam test i wyszedł negatywny, nie mam żadnych objawów ciąży poza jakimiś zachciankami i apetytem (ale przed miesiączką też tak miałam).
Czy możliwe jest aby test się pomylił, czy może zrobiłam go zbyt wcześnie? I czy jest możliwe aby po dwóch opakowaniach pigułek. Okres był nieregularny mimo iż lekarz powiedział, że będzie już regularny?
Proszę o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Czasem praktykuje się przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych "na wyregulowanie cyklu". Niestety rzadko jednak ta metoda się sprawdza. Myślę, że w Pani przypadku konieczne jest wykonanie diagnostyki hormonalnej i prawdopodobnie również USG narządu rodnego. Rzadkie miesiączki wskazują bowiem na poważne zaburzenia hormonalne, np. hiperpeolaktynemię lub PCOS (zespół policystycznych jajników), którym towarzyszą rzadkie owulacje lub nawet ich brak. Najprawdopodobniej dopiero wyleczenie tych zaburzeń umożliwi Pani poczęcie i donoszenie ciąży. Radzę udać się do lekarza ginekologa-endokrynologa. Oczywiście zajście w ciążę nie jest całkiem wykluczone, może Pani powtórzyć test po tygodniu.
Pozdrawiam serdecznie!