Brak rezultatów pomimo ćwiczeń

Mam 19 lat, 165 wzrostu i ważę 60 kg. Chciałabym schudnąć jakieś 5 kg. Jestem osobą wysportowaną i umięśnioną. Próbowałam wiele razy, jednak bez żadnych rezultatów. Co mam zrobić??????
19 LAT ponad rok temu

Witam!

Współczynnik Pani masy ciała BMI wynosi 22, a więc nie ma Pani nadwagi. Co za tym idzie, odchudzanie się może być trudne, organizm broni się przed zbyt niską wagą. Jeśli jest pani wysportowana, to z pewnością też ma Pani ładną sylwetkę - może nie warto walczyć o te 5 kg różnicy?

Niech pani spróbuje się regularnie odżywiać. Młode osoby mają z tym najczęściej trudność. Niech Pani je 5 posiłków dziennie o stałych porach i zwraca uwagę na rodzaj jedzenia.

Zrezygnować należy oczywiście ze słodyczy, słonych przekąsek, dań smażonych i fast food, słodzonych napojów gazowanych typu cola, seró żółtych i brie.

Dobrymi produktami są: pieczywo pełnoziarniste, jogurty naturalne, kefiry, sery twarogowe, oliwa z oliwek, warzywa, owoce, płatki owsiane, kasze, pestki, mięso i wędliny drobiowe oraz chude ryby - dorsz, mintaj, tilapia.

Częste jedzenie małych posiłków przyspiesza przemianę materii, zapobiega napadom głodu i osłabieniu, pomaga regulować masę ciała. Do tego oczywiście aktywność fizyczna - najlepiej codzienna i Pani masa ciała powinna drgnąć.