Brak rozszerzonych kanalików i powiększona macica

podczas badania torbieli watroby lekarz napomknął że mam powiększoną macicę i nie widac rozszeżonych kanalikow na okres.okres dostanę za 7 dni.dwa tyg temu robiłam cytologię ,jest dobra i nic lekarz nie wspomniał o macicy. mam 3 dorosłych dzieci ,biore harmonet ,mam 42 lata ,mam niedoczynność tarczycy.czy powinnam zrobić test ciążowy bo bardzo się boję że jestem w ciąży przez tą powiększoną macicę.proszę o odpowiedż i dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani powiększoną macicę, to rzeczywiście warto wykonać test ciążowy. Ponadto, bez względu na wynik, koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.